top of page

Закон України "Про освіту" : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text

 

Стаття 30 Закону України "Про освіту" :https://kodeksy.com.ua/pro_osvitu/statja-30.htm

Статут

Ліцензії на провадження освітньої дільності

Структура та органи управління

  1. ЗАСНОВНИК : АНДРІЯШІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  2. ВІДДІЛ ОСВІТИ,МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ АНДРІЯШІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

  3. ВАСИЛІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ДИТЯЧИЙ САДОК) "ВИШЕНЬКА"

  4. ПЕДАГОГІЧНА РАДА - АДМІНІСТРАЦІЯ ЗДО (ДИРЕКТОР,ВИХОВАТЕЛЬ,МЕДИЧНА СЕСТРА)

  5. ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ КОЛЕКТИВУ ТА БАТЬКІВ

  6. РАДА ЗДО

  7. БАТЬКІВСЬКИЙ КОМІТЕТ

  8. ЗАГАЛЬНІ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ

Освітня програма на 2022-2023 навчальний рік

unnamed (3).jpg
IMG_20230124_150945.jpg
IMG_20230124_150955.jpg

Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб,які навчаються

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ліцензований обсяг по закладу : 24 осіб

Фактична кількість осіб,що навчаються : 19 осіб

Різновікова група "Вишенька" 19 осіб

Постанова КМУ "Про ліцензований обсяг у закладах освіти" : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1187-2015-%D0%BF#Text

Мова освітнього закладу 

Мова освітнього процесу - українська : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19#Text

img5.jpg

Територія обслуговування,закріплена за закладом освіти його засновником

84e6224244e9bf7cc354486132a4d191.jpg

Наявність вакантних посад
Практичний психолог - 0,5 ставки

 

p1bbnvs1e4e9v1nu7leh175j6mc7_521x311_3_0

Наявність гуртожитків та вільних місць у них

ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (дитячий садок) "Вишенька" НЕМАЄ У СВОЄМУ ВІДОМСТВІ ГУРТОЖИТКІВ.

          
 
        

           МАТЕРІАЛЬНО - ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ВАСИЛІВСЬКОГО ЗДО "ВИШЕНЬК»
       Василівський заклад дошкільної освіти  (дитячий садок) "Вишенька» Андріяшівської сільської ради Роменського району Сумської області  розташований на території загальною площею 0,6 га в типовій одноповерховій будівлі площею 243 кв.м. Заклад огороджений по всьому периметру. Є майданчик для прогулянок з  зеленими насадженнями, пісочницею та ігровим обладнанням. Облаштовано спортивний майданчик спортивним обладнанням. упорядковано клумби.
       В ЗДО є протипожежний інвентар, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників.   
      Естетично оформлені інтер’єри приміщень. Заклад забезпечий холодною та гарячою водою, є своя котельня на твердому паливі .
     Групові приміщення відремонтовані, добре упорядковані сучасним розвивальним та ігровим обладнанням, яке розміщене у ігрових осередках. Є достатня кількість дитячих меблів, м’якого інвентарю, столових приборів, спортивного інвентарю, навчальних і розвивальних посібників та іграшок, технічних засобів навчання (мультимедійні проектори, телевізори).
      Належною є навчально методична база закладу дошкільної освіти.
           Актова зала оснащена мультимедійним проектором, DVD плеєром з мікрофоном.
  Спортивна зала обладнана стандартним фізкультурним обладнанням та нестандартним інвентарем (дуги, кільця, м’ячі, «доріжка здоров’я», канати з корків, драбини, баскетбольний щит, мати).
   Для медичного обслуговування в закладі обладнано медичний кабінет. 
Для організації харчування функціонує харчоблок, який забезпечений необхідним кухонним посудом та технологічним обладнанням.
     Пральня забезпечена пральною машиною LG, бойлером і прасками забезпечена . Оснащена шафами для зберігання чистої білизни.
    Кабінет директора обладнаний сучасними технічними засобами навчання: комп’ютером, принтером, сканером.

 
        

unnamed.jpg

Правила прийому до закладу освіти

Про внесення змін до Постанови КМУ від 12.03.2003 №305 Постанова КМУ від 27.01.2021 року :https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/86-2021-%D0%BF#Text Про зарахування до закладу дошкільної освіти.переведення.відрахування

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Особам з особливими освітніми потребами освіта надається на рівні з іншими особами шляхом забезпечення розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби таких осіб, визначені в індивідуальній програмі розвитку.

Розмір плати за навчання

Плата за навчання не стягується.

Плата за харчування :

100% вартість харчування одного дня становить -44.08

Батьківська плата - 40% - 17.63

Кошти місцевого бюджету - 60% - 26.45.

Перелік додактових освітніх та інших послуг,їх вартість,порядок надання та оплати

ДОДАТКОВИХ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ ЗАКЛАД НЕ НАДАЄ.

unnamed.png
unnamed (1).jpg

Кошторис та фінансова звітність

Інформація про кошти,отримані з інших джерел,не заборонених законодавством

ЗАКЛАД НЕ ОТРИМУЄ КОШТИ З ІНШИХ ДЖЕРЕЛ.

Інформація про перелік товарів,робіт і послуг,отриманих як благодійна допомога,із зазначенням їх вартост

Річний звіт про діяльність закладу освіти

             
         Василівський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Вишенька» у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, наказами та іншими розпорядчими документами Відділу освіти Андріяшівської сільської ради Роменського району Сумської області, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.
       Василівський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Вишенька» знаходиться за адресою: 42077 Сумська область, Роменський район, с.Василівка, вулиця Молодіжна, будинок 2Б. Засновником закладу є Андріяшівська сільська рада. Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Вишенька» знаходиться у комунальній власності.
      Заклад збудований за типовим проектом і відповідає затвердженим технічним нормам та правилам, а також санітарно – гігієнічним вимогам, займає двоповерхову цегляну споруду.
      Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Вишенька» розрахований на 24 місця.
       У своєму складі ЗДО має одну різновікову групу.
      Кількість вихованців: 19 дітей.
     Дошкільний навчальний заклад укомплектований педагогічними працівниками: директор, вихователь.                                                   
       Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.
       Головною метою роботи дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку. Освіта дітей дошкільного віку у межах Базового компонента дошкільної освіти проводилась за освітньою програмою «Дитина»для дітей від 2 до 6(7) років 
      Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у закладі проводиться оздоровлення дітей.
     План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується директором .
    Однією з важливих ланок роботи дошкільного закладу є співпраця з родинами наших вихованців. Педагогічний колектив постійно сприяв психологічної та педагогічної компетентності батьків щодо розуміння закономірностей розвитку дитини, питань навчання та виховання дошкільнят шляхом проведення різноманітних форм роботи: батьківських зборів, розміщення матеріалів у куточках для батьків, групових та індивідуальних консультацій, залучення до активної участі у святах, ранках. Використання таких форм роботи передбачає співробітництво, співтворчість педагогів, дітей та батьків.
     Враховуючи аналіз освітньої і методичної роботи у 2022/2023 навчальному році, досягнення і перспективи розвитку ЗДО, педагогічний колектив у наступному 2023/2024 навчальному році буде спрямовувати свою діяльність на розв’язання основних пріоритетних завдань:
 
      - Виховання у дітей патріотичних почуттів шляхом формування позитивно – ціннісного ставлення до національної культури та традицій рідного краю.
      - Створення умов для ефективної організації життєдіяльності дошкільників (розвивальне, природне, предметно-ігрове та соціальне середовище);
     - Продовжувати створення безпечних умов організації освітнього процесу; формувати в дошкільників свідоме ставлення до власної безпеки та елементарні навички безпечної поведінки і стресостійкості, збереження життя та здоров’я (фізичного, психологічного, емоційного).
      - Використовувати різні види ігор, як природного ресурсу дитини, для подолання кризових ситуацій.
    Беручи до уваги завдання Програми «Дитина», педагогічний колектив ЗДО постійно працює над створенням належного розвивального середовища, його поповненням , прикладає максимум зусиль для забезпечення належного психологічного комфорту дітей.
 
      Простір групових кімнат використовувався таким чином, щоб діти мали можливість діяти невеликими підгрупами та індивідуально вільно пересуватися в предметному просторі, за бажанням змінювати свою діяльність. Вихователь постійно дбала про те, щоб діти вільно орієнтувалися у створеному середовищі, мали вільний доступ до всіх його складових, уміли самостійно діяти в ньому та користуватися матеріалами та обладнанням.
     Керівництвом ЗДО постійно проводився контроль над виконанням завдань «Інструкції по охороні життя та безпеки життєдіяльності дітей в дошкільному закладі». В даному напрямку проводилося постійне інструктування усіх працівників закладу. Перед початком нового навчального року та протягом року проводиться комісійний огляд приміщень ЗДО, всього наявного інвентаря та обладнання на стійкість та безпеку у використанні. .
    Вихованці ЗДО достатній і середній рівень саморегуляції та самостійно, вміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді та відповіді однолітків. Вихователь створювала для дітей умови по формуванню здатності емоційно реагувати на навколишній світ, міркувати, планувати власну діяльність, доводити розпочату справу до кінця. Велика увага приділялася мовленнєвому розвитку дітей, під час організованих занять їх навчали основам грамоти, готували руку до письма через графічні завдання. Така планомірна і систематична робота зі старшими дошкільнятами дала позитивну динаміку у їх підготовці до майбутнього навчання в школі.
      Одним з головних завдань функціонування закладу дошкільної освіти є взаємодія з сім’єю; вчасно відгукувались на їхні запити, залучали членів сімей до освітнього процесу групи та життя садочку. Вихователями упи створено Viber-чат для спілкування з батьками, де педагоги мали прямий зв’язок у спілкуванні та вирішенні нагальних потреб. У період дистанційного навчання у групу викладалися презентації, рекомендації, нагадувалися правила збереження здоров’я. Також для батьків у Viber-чаті було розміщено перелік дитячих сайтів. Використовувались інші засоби комунікації, зокрема платформа ZOOM.
      Методична робота у закладі була спрямована на створення оптимальних умов для навчання, виховання, розвитку дошкільників та побудована згідно з принципами і положеннями нормативних документів про освіту, рекомендаціями районного методичного кабінету. Традиційними формами методичної роботи у закладі є педрада, метою якої є розвиток та вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення майстерності педагогічних працівників. У 2022-2023 н.р. було проведено 5 засідань педагогічної ради.
      Реалізація завдань Базового компонента здійснювалась за інваріантною (обов’язковою) та варіативною складовою навчального плану.
   З метою забезпечення високої результативності освітнього процесу педагоги Василівського закладу дошкільної освіти широко використовують педагогічну спадщину . Також активно використовувалися інноваційні технології в управлінській та методичній діяльності закладу.
     Організація харчування дітей в закладі дошкільної освіти, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.
     Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку, групових приміщень задовільний.
     Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою впровадження науково - обґрунтованих раціонів харчування дошкільників, розроблена картотека страв, складено сезонне меню, погоджене з Роменським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області та затверджене здиректором ЗДО. Щодня на кожний наступний день з урахуванням примірного посезонного меню складається меню-вимога.
     З боку адміністрації закладу дошкільної освіти здійснювався чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил.
     Середня вартість харчування дітей в закладі дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році становила 47,54 грн. Плата здійснювалась 60 % за рахунок місцевого бюджету та 40% за батьківська плата (19,02 грн.).
     Вся продовольча сировина надходить в заклад із супровідними документами, які свідчать про її походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи). Якість продуктів у день надходження та якість готової продукції щодня перевіряється бракеражною комісією, про що свідчать записи у відповідних журналах. Продукти харчування та продовольча сировина зберігаються в коморі та овочесховищі. Для зберігання продуктів, які швидко псуються використовується холодильне обладнання, товарне сусідство забезпечується.
     Видача готових страв на групи здійснюється відповідно графіку видачі, затвердженого завідувачем. Готові страви видаються з харчоблоку лише після зняття проби сестрою медичною. За потреби в закладі організовується дієтичне харчування.
     Педагоги приділяють велику увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок дітей під час вживання їжі, етикету прийому їжі (згідно програмових вимог).
      В 2022-2023 навчальному році було забезпечено харчування дітей пільгових категорій. Загальний контроль за станом харчування здійснював директор закладу .
      В 2022-2023 навчальному році колектив ЗДО продовжував роботу щодо зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця. Планомірно проводилися антропометричні вимірювання дітей. Всі вимірювання фіксувалися в журналі антропометрії.
      Згідно ст. 23 Закону України «Про освіту» заклад забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей.
    Дана робота ведеться в таких напрямках:
    • Створення безпечних умов для перебування дітей в закладі.
   • Організація догляду за дітьми.
   • Робота з колективом по ОП, ПБ, БЖД.
  • Освітньо-виховна робота з дітьми з питань БЖД.
  • Робота з батьками.
      Кожен працівник проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.
    У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація, навчальний заклад забезпечений нормативно-правовими документами. Своєчасно видавались накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в закладі дошкільної освіти в осінній, зимовий, весняний та літній періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму.
       Згідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя. Робота в цьому напрямку здійснюється через створення умов для безпечного перебування дітей в закладі, роботу з колективом по охороні праці та безпеці життєдіяльності, організацію освітнього процесу з дітьми з питань охорони життя і безпеки життєдіяльності.
       На виконання Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, в закладі розроблені та затверджені інструкції з охорони праці за професіями та видами робіт, інструкції по дотриманню працівниками правил безпеки під час організації освітнього процесу, посадові та робочі інструкції для всіх категорій працівників.
     Згідно Закону України «Про охорону праці», систематично з працівниками проводяться вступні, первинні та повторні, цільові інструктажі з питань охорони праці, пожежної безпеки, які реєструються у відповідних журналах, видаються накази щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та дітей.
      Упродовж року розроблено пам’ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят та відпусток батьків в літній період, «Безпека вдома», «Небезпечні предмети в побуті»; «Небезпечні предмети в руках малюків», «Правила поведінки в укритті», Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами, розроблено алгоритм дій під час сигналу «Повітряна тривога» для всіх учасників освітньо – виховного процесу.
      Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при директору, виробничих нарадах.
      Поліпшення матеріально-технічної бази відбувається за рахунок коштів місцевого бюджету.
    За підсумками роботи колективу упродовж навчального року можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.
     Заклад забезпечений на 100 % меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка відповідає інноваційним вимогам та організовано з урахуванням інтересів дітей та їх віковим особливостям: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку вихованців в самостійній і спільній діяльності.
      Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей.
   Заявки на продукти харчування подавались своєчасно. Продукти постачальниками завозились вчасно, були якісними, відповідали замовленню, завжди надавались супроводжувальні документи. Протягом навчального року стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку та групи відповідав достатньому рівню (харчоблок забезпечений посудом та кухонним інвентарем; обладнання знаходилось у справному стані). Аналіз кадрового забезпечення харчоблоку дозволяє зробити висновок, що харчоблок укомплектований кадрами відповідно до штатного розпису, всі мають спеціальну фахову освіту. Стаж роботи кухаря у закладі понад 30 років. Кухар має достатню професійну компетентність.

Відповідальний за запобігання та протидію булінгу  директор - Ізюменко М.М.

тел. 0950150979

Наказ про призначення відповідальної особи - 

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу ( цькуванню) в закладі освіти

 

IMG_20230220_110214.jpg

                                                                                            ЗАТВЕРДЖЕНО:

                                                                                            Наказом директора  Василівського

                                                                                            ЗДО «Вишенька"

                                                                                            Від 17.01.2023 р. №01-05/21-ОД

ПОРЯДОК реагування на випадки булінгу (цькування) у Василівському ЗДО «Вишенька»

I. Загальні положення

1. Цей Порядок визначає механізм реагування на випадки булінгу (цькування) в закладі освіти .

2. Терміни, використані у цьому Порядку, вживаються у таких значеннях: кривдник (булер) - учасник освітнього процесу, в тому числі малолітня чи неповнолітня особа, яка вчиняє булінг (цькування) щодо іншого учасника освітнього процесу; потерпілий (жертва булінгу) - учасник освітнього процесу, в тому числі малолітня чи неповнолітня особа, щодо якої було вчинено булінг (цькування); спостерігачі - свідки та (або) безпосередні очевидці випадку булінгу (цькування); сторони булінгу (цькування) - безпосередні учасники випадку: кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності). Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України «Про освіту», «Про соціальні послуги», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

3. Проявами, які можуть бути підставами для підозри в наявності випадку булінгу (цькування) учасника освітнього процесу в закладі освіти, є: замкнутість, тривожність, страх або, навпаки, демонстрація повної відсутності страху, ризикована, зухвала поведінка; неврівноважена поведінка; агресивність, напади люті, схильність до руйнації, нищення, насильства; різка зміна звичної для дитини поведінки; уповільнене мислення, знижена здатність до навчання; відлюдкуватість, уникнення спілкування; ізоляція, виключення з групи, небажання інших учасників освітнього процесу спілкуватися; занижена самооцінка, наявність почуття провини; поява швидкої втомлюваності, зниженої спроможності до концентрації уваги; демонстрація страху перед появою інших учасників освітнього процесу; схильність до пропуску навчальних занять; відмова відвідувати заклад освіти з посиланням на погане самопочуття; депресивні стани; аутоагресія (самоушкодження); суїцидальні прояви; явні фізичні ушкодження та (або) ознаки поганого самопочуття (нудота, головний біль, кволість тощо); намагання приховати травми та обставини їх отримання; скарги дитини на біль та (або) погане самопочуття; пошкодження чи зникнення особистих речей; вимагання особистих речей, їжі, грошей; жести, висловлювання, прізвиська, жарти, погрози, поширення чуток сексуального (інтимного) характеру або інших відомостей, які особа бажає зберегти в таємниці; наявність фото-, відео- та аудіоматеріалів фізичних або психологічних знущань, сексуального (інтимного) змісту; наявні пошкодження або зникнення майна та (або) особистих речей.

4. До булінгу (цькування) в закладі освіти належать випадки, які відбуваються безпосередньо в приміщенні закладу освіти та на прилеглих територіях (включно з навчальними приміщеннями, приміщеннями для занять спортом, проведення заходів, коридорами, роздягальнями, вбиральнями) та (або) за межами закладу освіти під час заходів, передбачених освітньою програмою, планом роботи закладу освіти, та інших освітніх заходів, що організовуються за згодою керівника закладу освіти, в тому числі дорогою до (із) закладу освіти. Ознаками булінгу (цькування) є систематичне вчинення учасниками освітнього процесу діянь стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, а саме: умисне позбавлення їжі, одягу, коштів, документів, іншого майна або можливості користуватися ними, перешкоджання в отриманні освітніх послуг, примушування до праці та інші правопорушення економічного характеру; словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи; будь-яка форма небажаної вербальної, невербальної чи фізичної поведінки сексуального характеру, зокрема принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська, образи, жарти, погрози, поширення образливих чуток; будь-яка форма небажаної фізичної поведінки, зокрема ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, завдання ударів; інші правопорушення насильницького характеру.

5. Суб’єктами реагування у разі настання випадку булінгу (цькування) в закладі освіти (далі - суб’єкти реагування) є: керівник та інші працівники закладу освіти; засновник (засновники) закладів освіти або уповноважений ним (ними) орган; територіальні органи (підрозділи) Національної поліції України. Суб’єкти реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти діють в межах повноважень, передбачених законодавством та цим Порядком.

6. Суб’єкти реагування здійснюють заходи, спрямовані на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти згідно з Планом заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

7. Педагогічні та інші працівники закладу освіти у разі, якщо вони виявляють булінг (цькування), зобов’язані: вжити невідкладних заходів для припинення небезпечного впливу; за потреби надати домедичну допомогу та викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги; звернутись (за потреби) до територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України; повідомити керівника закладу освіти та принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування).

II. Подання заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

1. Учасники освітнього процесу можуть повідомити про випадок булінгу (цькування), стороною якого вони стали або підозрюють про його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу або про який отримали достовірну інформацію, керівника закладу освіти або інших суб’єктів реагування на випадки булінгу (цькування) в закладі освіти. У закладі освіти заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо його вчинення приймає керівник закладу. Повідомлення можуть бути в усній та (або) письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.

2. Керівник закладу освіти у разі отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування): невідкладно у строк, що не перевищує однієї доби, повідомляє територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування); за потреби викликає бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги; повідомляє службу у справах дітей з метою вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування), з’ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування) та вжиття заходів для усунення таких причин; повідомляє центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою здійснення оцінки потреб сторін булінгу (цькування), визначення соціальних послуг та методів соціальної роботи, забезпечення психологічної підтримки та надання соціальних послуг; скликає засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) (далі - комісія) не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення.

III. Склад комісії, права та обов’язки її членів

1.Склад комісії затверджує наказом керівник закладу освіти. Комісія виконує свої обов’язки на постійній основі. 2.Склад комісії формується з урахуванням основних завдань комісії. Комісія складається з голови, заступника голови, секретаря та не менше ніж п’яти її членів. До складу комісії входять педагогічні працівники, у тому числі практичний психолог закладу освіти. До участі в засіданні комісії за згодою залучаються батьки або інші законні представники малолітніх або неповнолітніх сторін булінгу (цькування), а також можуть залучатися сторони булінгу (цькування), представники інших суб’єктів реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти.

3. Головою комісії є керівник закладу освіти. Голова комісії організовує її роботу і відповідає за виконання покладених на комісію завдань, головує на її засіданнях та визначає перелік питань, що підлягають розгляду. Голова комісії визначає функціональні обов’язки кожного члена комісії. У разі відсутності голови комісії його обов’язки виконує заступник голови комісії. У разі відсутності голови комісії та заступника голови комісії обов’язки голови комісії виконує один із членів комісії, який обирається комісією за поданням її секретаря. У разі відсутності секретаря комісії його обов’язки виконує один із членів комісії, який обирається за поданням голови комісії або заступника голови комісії.

4. Секретар комісії забезпечує підготовку проведення засідань комісії та матеріалів, що підлягають розгляду на засіданнях комісії, ведення протоколу засідань комісії.

5. Член комісії має право: ознайомлюватися з матеріалами, що стосуються випадку булінгу (цькування), брати участь у їх перевірці; подавати пропозиції, висловлювати власну думку з питань, що розглядаються; брати участь у прийнятті рішення шляхом голосування; висловлювати окрему думку усно або письмово; вносити пропозиції до порядку денного засідання комісії.

6. Член комісії зобов’язаний: особисто брати участь у роботі комісії; не розголошувати стороннім особам відомості, що стали йому відомі у зв’язку з участю у роботі комісії, і не використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб; виконувати в межах, передбачених законодавством та посадовими обов’язками, доручення голови комісії; брати участь у голосуванні.

IV. Порядок роботи комісії

1. Метою діяльності комісії є припинення випадку булінгу (цькування) в закладі освіти; відновлення та нормалізація стосунків, створення сприятливих умов для подальшого здобуття освіти у групі (класі), де стався випадок булінгу (цькування); з’ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування), та вжиття заходів для усунення таких причин; оцінка потреб сторін булінгу (цькування) в соціальних та психолого-педагогічних послугах та забезпечення таких послуг.

2. Діяльність комісії здійснюється на принципах: законності; верховенства права; поваги та дотримання прав і свобод людини; неупередженого ставлення до сторін булінгу (цькування); відкритості та прозорості; конфіденційності та захисту персональних даних; невідкладного реагування; комплексного підходу до розгляду випадку булінгу (цькування); нетерпимості до булінгу (цькування) та визнання його суспільної небезпеки. Комісія у своїй діяльності забезпечує дотримання вимог Законів України «Про інформацію», «Про захист персональних даних».

3. До завдань комісії належать: збір інформації щодо обставин випадку булінгу (цькування), зокрема пояснень сторін булінгу (цькування), батьків або інших законних представників малолітніх або неповнолітніх сторін булінгу (цькування); висновків практичного психолога закладу освіти; відомостей служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; експертних висновків (за наявності), якщо у результаті вчинення булінгу (цькування) була завдана шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого; інформації, збереженої на технічних засобах чи засобах електронної комунікації (Інтернет, соціальні мережі, повідомлення тощо); іншої інформації, яка має значення для об’єктивного розгляду заяви; розгляд та аналіз зібраних матеріалів щодо обставин випадку булінгу (цькування) та прийняття рішення про наявність/відсутність обставин, що обґрунтовують інформацію, зазначену у заяві. У разі прийняття рішення комісією про наявність обставин, що обґрунтовують інформацію, зазначену у заяві, до завдань комісії також належать: оцінка потреб сторін булінгу (цькування) в отриманні соціальних та психологопедагогічних послуг та забезпечення таких послуг, в тому числі із залученням фахівців служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; визначення причин булінгу (цькування) та необхідних заходів для усунення таких причин; визначення заходів виховного впливу щодо сторін булінгу (цькування) у групі (класі), де стався випадок булінгу (цькування); моніторинг ефективності соціальних та психолого-педагогічних послуг, заходів з усунення причин булінгу (цькування), заходів виховного впливу та корегування (за потреби) відповідних послуг та заходів; надання рекомендацій для педагогічних працівників закладу освіти щодо доцільних методів здійснення освітнього процесу та інших заходів з малолітніми чи неповнолітніми сторонами булінгу (цькування), їхніми батьками або іншими законними представниками; надання рекомендацій для батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування).

4. Формою роботи комісії є засідання, які проводяться у разі потреби. Дату, час і місце проведення засідання комісії визначає її голова.

5. Засідання комісії є правоможним у разі участі в ньому не менш як двох третин її складу.

6. Секретар комісії не пізніше вісімнадцятої години дня, що передує дню засідання комісії, повідомляє членів комісії, а також заявника та інших заінтересованих осіб про порядок денний запланованого засідання, дату, час і місце його проведення, а також надає/надсилає членам комісії та зазначеним особам необхідні матеріали в електронному або паперовому вигляді.

7. Рішення з питань, що розглядаються на засіданні комісії, приймаються шляхом відкритого голосування більшістю голосів від затвердженого складу комісії. У разі рівного розподілу голосів голос голови комісії є вирішальним.

8. Під час проведення засідання комісії секретар комісії веде протокол засідання комісії за формою згідно з додатком до цього Порядку, що оформлюється наказом керівника закладу освіти.

9. Особи, залучені до участі в засіданні комісії, зобов’язані дотримуватись принципів діяльності комісії, зокрема не розголошувати стороннім особам відомості, що стали їм відомі у зв’язку з участю у роботі комісії, і не використовувати їх у своїх інтересах або інтересах третіх осіб. Особи, залучені до участі в засіданні комісії, під час засідання комісії мають право: ознайомлюватися з матеріалами, поданими на розгляд комісії; ставити питання по суті розгляду; подавати пропозиції, висловлювати власну думку з питань, що розглядаються.

10. Голова комісії доводить до відома учасників освітнього процесу рішення комісії згідно з протоколом засідання та здійснює контроль за їхнім виконанням.

11. Строк розгляду комісією заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) в закладі освіти та виконання нею своїх завдань не має перевищувати десяти робочих днів із дня отримання заяви або повідомлення керівником закладу освіти.

V. Запобігання та протидія булінгу (цькуванню) в закладі освіти

1. Діяльність щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти має бути постійним системним процесом, спрямованим на: визначення та реалізацію необхідних заходів, способів і методів запобігання виникненню булінгу (цькування) та (або) потенційних ризиків його виникнення; виявлення булінгу (цькування) та (або) потенційних ризиків його виникнення; визначення та реалізацію необхідних заходів, способів і методів вирішення ситуацій булінгу (цькування) та/або усунення потенційних ризиків його виникнення.

2. Діяльність щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти ґрунтується на принципах: недискримінації за будь-якими ознаками; ненасильницької поведінки в міжособистісних стосунках; партнерства та підтримки між педагогічним (науково-педагогічним) колективом закладу освіти і батьками (законними представниками) малолітнього чи неповнолітнього здобувача освіти; особистісно-орієнтованого підходу до кожної дитини; розвитку соціального та емоційного інтелекту учасників освітнього процесу; гендерної рівності; участі учасників освітнього процесу в прийнятті рішень відповідно до положень законодавства та установчих документів закладу освіти.

3. Завданнями діяльності щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти є: створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти, що включає психологічну та фізичну безпеку учасників освітнього процесу; визначення стану, причин і передумов поширення булінгу (цькування) в закладі освіти; підвищення рівня поінформованості учасників освітнього процесу про булінг (цькування); формування в учасників освітнього процесу нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомлення булінгу (цькування) як порушення прав людини; заохочення всіх учасників освітнього процесу до активного сприяння запобіганню булінгу (цькуванню). 4.Діяльність щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в закладі освіти відображається в плані заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти (далі - План). Розроблення, затвердження та оприлюднення Плану забезпечує керівник закладу освіти в межах наданих йому повноважень щодо створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації, в тому числі булінгу (цькування). Планування відповідних заходів здійснюється за результатами моніторингу стану освітнього середовища в закладі освіти. Заплановані заходи повинні: спрямовуватись на задоволення потреб окремого закладу освіти у створенні безпечного освітнього середовища; мати вимірювані показники ефективності; залучати всіх учасників освітнього процесу. План розробляється до початку навчального року. Протягом навчального року керівник закладу освіти забезпечує проведення моніторингу (за потреби, але не рідше одного разу на півріччя) ефективності виконання Плану та внесення (за потреби) до нього змін. Заплановані заходи можуть відбуватись у будь-якій формі: зустрічі, бесіди, консультації, лекції, круглі столи, тренінги, тематичні заходи, конкурси, спільні перегляди та обговорення тематичних відеосюжетів, літературних творів, матеріалів ЗМІ, особистого досвіду, запрошення гостей, у формі рольових ігор та інших організаційних формах.

5. До заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти, належать заходи щодо: організації належних заходів безпеки відповідно до законодавства (пост охорони, відеоспостереженням за місцями загального користування тощо); організації безпечного користування мережею Інтернет під час освітнього процесу; контролю за використанням засобів електронних комунікацій малолітніми чи неповнолітніми здобувачами освіти під час освітнього процесу; розвитку соціального та емоційного інтелекту учасників освітнього процесу, зокрема: розуміння та сприйняття цінності прав та свобод людини, вміння відстоювати свої права та поважати права інших; розуміння та сприйняття принципів рівності та недискримінації, поваги до гідності людини, толерантності, соціальної справедливості, доброчесності, вміння втілювати їх у власні моделі поведінки; здатності попереджувати та розв’язувати конфлікти ненасильницьким шляхом; відповідального ставлення до своїх громадянських прав і обов’язків, пов’язаних з участю в суспільному житті; здатності визначати, формулювати та аргументовано відстоювати власну позицію, поважаючи відмінні від власних думки/позиції, якщо вони не порушують прав та гідності інших осіб; здатності критично аналізувати інформацію, розглядати питання з різних позицій, приймати обґрунтовані рішення; здатності до комунікації та вміння співпрацювати для розв’язання різних суспільних проблем, зокрема шляхом волонтерської діяльності тощо; підвищення рівня обізнаності учасників освітнього процесу про булінг (цькування), його причини та наслідки, порядок реагування на випадки булінгу (цькування) тощо.

                                                                                               ЗАТВЕРДЖЕНО:

                                                                                  Наказом директора Василівського

                                                                                  ЗДО «Вишенька"

                                                                                  Від 17.01.2023 р. №01-05/21-ОД

Порядок розгляду

заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування) в Василівському ЗДО "Вишенька"

1. Учасники освітнього процесу можуть повідомити про випадок булінгу (цькування), стороною якого вони стали або підозрюють про його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу або про який отримали достовірну інформацію, керівника закладу освіти або інших суб’єктів реагування на випадки булінгу (цькування) в закладі освіти. У закладі освіти заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо його вчинення приймає керівник закладу. Повідомлення можуть бути в усній та (або) письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.

2. Керівник закладу освіти у разі отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування):

- невідкладно у строк, що не перевищує однієї доби, повідомляє територіальний орган (підрозділ) Національної поліції України, принаймні одного з батьків або інших законних представників малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування);

- за потреби викликає бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги для надання екстреної медичної допомоги; - повідомляє службу у справах дітей з метою вирішення питання щодо соціального захисту малолітньої чи неповнолітньої особи, яка стала стороною булінгу (цькування), з’ясування причин, які призвели до випадку булінгу (цькування) та вжиття заходів для усунення таких причин;

- повідомляє центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою здійснення оцінки потреб сторін булінгу (цькування), визначення соціальних послуг та методів соціальної роботи, забезпечення психологічної підтримки та надання соціальних послуг; - скликає засідання комісії з розгляду випадку булінгу (цькування) (далі - комісія) не пізніше ніж упродовж трьох робочих днів з дня отримання заяви або повідомлення.

Зразок заяви

                                                                                            Директору

                                                                                                                       ------------------------------------- ----------

                                                                                                                       (прізвище, ім'я, по батькові заявника)

                                                                                                                                   -----------------------------------------------

                                                                                                                                                                                                                ( адреса фактичного місця проживання)

                                                                                                                       Контактний телефон -------------------

                                                                                                                       Адреса електронної почтової

                                                                                                                       скриньки -----------------------------------

                                                                     Заява

  Доводжу до вашого відома, що  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

                                                           ОПИС СИТУАЦІЇ  ТА КОНКРЕТНИХ ФАКТІВ

  Прошу терміново провести розслідування ситуації, що склалася.

 

 ---------------------------------                                                                                         --------------------------------------

               ( дата)                                                                                                                                                                                                                         ( підпис)

bottom of page