Закон України "Про освіту" : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-19#Text
Стаття 30 Закону України "Про освіту" :https://kodeksy.com.ua/pro_osvitu/statja-30.htm
Статут
Describe your image
Ліцензії на провадження освітньої дільності
Структура та органи управління
-
ЗАСНОВНИК : АНДРІЯШІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
-
ВІДДІЛ ОСВІТИ,МОЛОДІ ТА СПОРТУ ВИИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ АНДРІЯШІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ РОМЕНСЬКОГО РАЙОНУ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
-
ВАСИЛІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ДИТЯЧИЙ САДОК) "ВИШЕНЬКА"
-
ПЕДАГОГІЧНА РАДА - АДМІНІСТРАЦІЯ ЗДО (ДИРЕКТОР,ВИХОВАТЕЛЬ,МЕДИЧНА СЕСТРА)
-
ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ КОЛЕКТИВУ ТА БАТЬКІВ
-
РАДА ЗДО
-
БАТЬКІВСЬКИЙ КОМІТЕТ
-
ЗАГАЛЬНІ БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ
Освітня програма на 2022-2023 навчальний рік
Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб,які навчаються
Ліцензований обсяг по закладу : 24 осіб
Фактична кількість осіб,що навчаються : 19 осіб
Різновікова група "Вишенька" 19 осіб
Мова освітнього закладу
Мова освітнього процесу - українська : https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2704-19#Text
Територія обслуговування,закріплена за закладом освіти його засновником
Наявність вакантних посад
Практичний психолог - 0,5 ставки
Наявність гуртожитків та вільних місць у них
ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (дитячий садок) "Вишенька" НЕМАЄ У СВОЄМУ ВІДОМСТВІ ГУРТОЖИТКІВ.
МАТЕРІАЛЬНО - ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ЗАКЛАДУ ОСВІТИ ВАСИЛІВСЬКОГО ЗДО "ВИШЕНЬК»
Василівський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) "Вишенька» Андріяшівської сільської ради Роменського району Сумської області розташований на території загальною площею 0,6 га в типовій одноповерховій будівлі площею 243 кв.м. Заклад огороджений по всьому периметру. Є майданчик для прогулянок з зеленими насадженнями, пісочницею та ігровим обладнанням. Облаштовано спортивний майданчик спортивним обладнанням. упорядковано клумби.
В ЗДО є протипожежний інвентар, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників.
Естетично оформлені інтер’єри приміщень. Заклад забезпечий холодною та гарячою водою, є своя котельня на твердому паливі .
Групові приміщення відремонтовані, добре упорядковані сучасним розвивальним та ігровим обладнанням, яке розміщене у ігрових осередках. Є достатня кількість дитячих меблів, м’якого інвентарю, столових приборів, спортивного інвентарю, навчальних і розвивальних посібників та іграшок, технічних засобів навчання (мультимедійні проектори, телевізори).
Належною є навчально методична база закладу дошкільної освіти.
Актова зала оснащена мультимедійним проектором, DVD плеєром з мікрофоном.
Спортивна зала обладнана стандартним фізкультурним обладнанням та нестандартним інвентарем (дуги, кільця, м’ячі, «доріжка здоров’я», канати з корків, драбини, баскетбольний щит, мати).
Для медичного обслуговування в закладі обладнано медичний кабінет.
Для організації харчування функціонує харчоблок, який забезпечений необхідним кухонним посудом та технологічним обладнанням.
Пральня забезпечена пральною машиною LG, бойлером і прасками забезпечена . Оснащена шафами для зберігання чистої білизни.
Кабінет директора обладнаний сучасними технічними засобами навчання: комп’ютером, принтером, сканером.
Правила прийому до закладу освіти
Про внесення змін до Постанови КМУ від 12.03.2003 №305 Постанова КМУ від 27.01.2021 року :https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/86-2021-%D0%BF#Text Про зарахування до закладу дошкільної освіти.переведення.відрахування
Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами
Особам з особливими освітніми потребами освіта надається на рівні з іншими особами шляхом забезпечення розумного пристосування, що враховує індивідуальні потреби таких осіб, визначені в індивідуальній програмі розвитку.
Розмір плати за навчання
Плата за навчання не стягується.
Плата за харчування :
100% вартість харчування одного дня становить -44.08
Батьківська плата - 40% - 17.63
Кошти місцевого бюджету - 60% - 26.45.
Перелік додактових освітніх та інших послуг,їх вартість,порядок надання та оплати
ДОДАТКОВИХ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ ЗАКЛАД НЕ НАДАЄ.
Кошторис та фінансова звітність
Інформація про кошти,отримані з інших джерел,не заборонених законодавством
ЗАКЛАД НЕ ОТРИМУЄ КОШТИ З ІНШИХ ДЖЕРЕЛ.
Інформація про перелік товарів,робіт і послуг,отриманих як благодійна допомога,із зазначенням їх вартост
Річний звіт про діяльність закладу освіти
Василівський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Вишенька» у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України, наказами та іншими розпорядчими документами Відділу освіти Андріяшівської сільської ради Роменського району Сумської області, іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.
Василівський заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Вишенька» знаходиться за адресою: 42077 Сумська область, Роменський район, с.Василівка, вулиця Молодіжна, будинок 2Б. Засновником закладу є Андріяшівська сільська рада. Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Вишенька» знаходиться у комунальній власності.
Заклад збудований за типовим проектом і відповідає затвердженим технічним нормам та правилам, а також санітарно – гігієнічним вимогам, займає двоповерхову цегляну споруду.
Заклад дошкільної освіти (дитячий садок) «Вишенька» розрахований на 24 місця.
У своєму складі ЗДО має одну різновікову групу.
Кількість вихованців: 19 дітей.
Дошкільний навчальний заклад укомплектований педагогічними працівниками: директор, вихователь.
Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.
Головною метою роботи дошкільного закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку. Освіта дітей дошкільного віку у межах Базового компонента дошкільної освіти проводилась за освітньою програмою «Дитина»для дітей від 2 до 6(7) років
Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. Навчальний рік у дошкільному закладі починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня (оздоровчий період) у закладі проводиться оздоровлення дітей.
План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується директором .
Однією з важливих ланок роботи дошкільного закладу є співпраця з родинами наших вихованців. Педагогічний колектив постійно сприяв психологічної та педагогічної компетентності батьків щодо розуміння закономірностей розвитку дитини, питань навчання та виховання дошкільнят шляхом проведення різноманітних форм роботи: батьківських зборів, розміщення матеріалів у куточках для батьків, групових та індивідуальних консультацій, залучення до активної участі у святах, ранках. Використання таких форм роботи передбачає співробітництво, співтворчість педагогів, дітей та батьків.
Враховуючи аналіз освітньої і методичної роботи у 2022/2023 навчальному році, досягнення і перспективи розвитку ЗДО, педагогічний колектив у наступному 2023/2024 навчальному році буде спрямовувати свою діяльність на розв’язання основних пріоритетних завдань:
- Виховання у дітей патріотичних почуттів шляхом формування позитивно – ціннісного ставлення до національної культури та традицій рідного краю.
- Створення умов для ефективної організації життєдіяльності дошкільників (розвивальне, природне, предметно-ігрове та соціальне середовище);
- Продовжувати створення безпечних умов організації освітнього процесу; формувати в дошкільників свідоме ставлення до власної безпеки та елементарні навички безпечної поведінки і стресостійкості, збереження життя та здоров’я (фізичного, психологічного, емоційного).
- Використовувати різні види ігор, як природного ресурсу дитини, для подолання кризових ситуацій.
Беручи до уваги завдання Програми «Дитина», педагогічний колектив ЗДО постійно працює над створенням належного розвивального середовища, його поповненням , прикладає максимум зусиль для забезпечення належного психологічного комфорту дітей.
Простір групових кімнат використовувався таким чином, щоб діти мали можливість діяти невеликими підгрупами та індивідуально вільно пересуватися в предметному просторі, за бажанням змінювати свою діяльність. Вихователь постійно дбала про те, щоб діти вільно орієнтувалися у створеному середовищі, мали вільний доступ до всіх його складових, уміли самостійно діяти в ньому та користуватися матеріалами та обладнанням.
Керівництвом ЗДО постійно проводився контроль над виконанням завдань «Інструкції по охороні життя та безпеки життєдіяльності дітей в дошкільному закладі». В даному напрямку проводилося постійне інструктування усіх працівників закладу. Перед початком нового навчального року та протягом року проводиться комісійний огляд приміщень ЗДО, всього наявного інвентаря та обладнання на стійкість та безпеку у використанні. .
Вихованці ЗДО достатній і середній рівень саморегуляції та самостійно, вміють слухати і виконувати вказівки дорослого, контролювати себе, оцінювати свої відповіді та відповіді однолітків. Вихователь створювала для дітей умови по формуванню здатності емоційно реагувати на навколишній світ, міркувати, планувати власну діяльність, доводити розпочату справу до кінця. Велика увага приділялася мовленнєвому розвитку дітей, під час організованих занять їх навчали основам грамоти, готували руку до письма через графічні завдання. Така планомірна і систематична робота зі старшими дошкільнятами дала позитивну динаміку у їх підготовці до майбутнього навчання в школі.
Одним з головних завдань функціонування закладу дошкільної освіти є взаємодія з сім’єю; вчасно відгукувались на їхні запити, залучали членів сімей до освітнього процесу групи та життя садочку. Вихователями упи створено Viber-чат для спілкування з батьками, де педагоги мали прямий зв’язок у спілкуванні та вирішенні нагальних потреб. У період дистанційного навчання у групу викладалися презентації, рекомендації, нагадувалися правила збереження здоров’я. Також для батьків у Viber-чаті було розміщено перелік дитячих сайтів. Використовувались інші засоби комунікації, зокрема платформа ZOOM.
Методична робота у закладі була спрямована на створення оптимальних умов для навчання, виховання, розвитку дошкільників та побудована згідно з принципами і положеннями нормативних документів про освіту, рекомендаціями районного методичного кабінету. Традиційними формами методичної роботи у закладі є педрада, метою якої є розвиток та вдосконалення навчально-виховного процесу, підвищення майстерності педагогічних працівників. У 2022-2023 н.р. було проведено 5 засідань педагогічної ради.
Реалізація завдань Базового компонента здійснювалась за інваріантною (обов’язковою) та варіативною складовою навчального плану.
З метою забезпечення високої результативності освітнього процесу педагоги Василівського закладу дошкільної освіти широко використовують педагогічну спадщину . Також активно використовувалися інноваційні технології в управлінській та методичній діяльності закладу.
Організація харчування дітей в закладі дошкільної освіти, здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227.
Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку, групових приміщень задовільний.
Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог до харчоблоку та процесу приготування і зберігання їжі. З метою впровадження науково - обґрунтованих раціонів харчування дошкільників, розроблена картотека страв, складено сезонне меню, погоджене з Роменським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області та затверджене здиректором ЗДО. Щодня на кожний наступний день з урахуванням примірного посезонного меню складається меню-вимога.
З боку адміністрації закладу дошкільної освіти здійснювався чіткий контроль за технологією приготування страв, термінами реалізації продуктів харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних правил.
Середня вартість харчування дітей в закладі дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році становила 47,54 грн. Плата здійснювалась 60 % за рахунок місцевого бюджету та 40% за батьківська плата (19,02 грн.).
Вся продовольча сировина надходить в заклад із супровідними документами, які свідчать про її походження та якість (накладні, сертифікати відповідності, висновки санітарно-епідеміологічної експертизи). Якість продуктів у день надходження та якість готової продукції щодня перевіряється бракеражною комісією, про що свідчать записи у відповідних журналах. Продукти харчування та продовольча сировина зберігаються в коморі та овочесховищі. Для зберігання продуктів, які швидко псуються використовується холодильне обладнання, товарне сусідство забезпечується.
Видача готових страв на групи здійснюється відповідно графіку видачі, затвердженого завідувачем. Готові страви видаються з харчоблоку лише після зняття проби сестрою медичною. За потреби в закладі організовується дієтичне харчування.
Педагоги приділяють велику увагу вихованню культурно-гігієнічних навичок дітей під час вживання їжі, етикету прийому їжі (згідно програмових вимог).
В 2022-2023 навчальному році було забезпечено харчування дітей пільгових категорій. Загальний контроль за станом харчування здійснював директор закладу .
В 2022-2023 навчальному році колектив ЗДО продовжував роботу щодо зміцнення фізичного та психічного здоров’я кожного вихованця. Планомірно проводилися антропометричні вимірювання дітей. Всі вимірювання фіксувалися в журналі антропометрії.
Згідно ст. 23 Закону України «Про освіту» заклад забезпечує право дитини на охорону здоров'я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного нешкідливого утримання дітей.
Дана робота ведеться в таких напрямках:
• Створення безпечних умов для перебування дітей в закладі.
• Організація догляду за дітьми.
• Робота з колективом по ОП, ПБ, БЖД.
• Освітньо-виховна робота з дітьми з питань БЖД.
• Робота з батьками.
Кожен працівник проявляє турботу по створенню безпечних умов для перебування дітей як у приміщенні, так і на прогулянкових майданчиках. Вчасно відбувається усунення несправності устаткування, ремонт меблів та іншого обладнання.
У відповідності до нормативно-правових документів ведеться документація, навчальний заклад забезпечений нормативно-правовими документами. Своєчасно видавались накази про організацію роботи, щодо запобігання дитячого травматизму в закладі дошкільної освіти в осінній, зимовий, весняний та літній періоди, про підсумки роботи закладу щодо запобігання дитячого травматизму.
Згідно Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», заклад дошкільної освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя. Робота в цьому напрямку здійснюється через створення умов для безпечного перебування дітей в закладі, роботу з колективом по охороні праці та безпеці життєдіяльності, організацію освітнього процесу з дітьми з питань охорони життя і безпеки життєдіяльності.
На виконання Закону України «Про охорону праці», Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України, в закладі розроблені та затверджені інструкції з охорони праці за професіями та видами робіт, інструкції по дотриманню працівниками правил безпеки під час організації освітнього процесу, посадові та робочі інструкції для всіх категорій працівників.
Згідно Закону України «Про охорону праці», систематично з працівниками проводяться вступні, первинні та повторні, цільові інструктажі з питань охорони праці, пожежної безпеки, які реєструються у відповідних журналах, видаються накази щодо охорони праці та безпеки життєдіяльності працівників та дітей.
Упродовж року розроблено пам’ятки для батьків щодо правил поведінки під час Новорічних та Різдвяних свят та відпусток батьків в літній період, «Безпека вдома», «Небезпечні предмети в побуті»; «Небезпечні предмети в руках малюків», «Правила поведінки в укритті», Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами, розроблено алгоритм дій під час сигналу «Повітряна тривога» для всіх учасників освітньо – виховного процесу.
Питання безпеки життєдіяльності дітей та запобігання усіх видів дитячого травматизму розглядалися на нарадах при директору, виробничих нарадах.
Поліпшення матеріально-технічної бази відбувається за рахунок коштів місцевого бюджету.
За підсумками роботи колективу упродовж навчального року можна зазначити, що поставлені завдання в цілому виконано.
Заклад забезпечений на 100 % меблями та ігровим обладнанням. Розвивальне середовище дитячого садка відповідає інноваційним вимогам та організовано з урахуванням інтересів дітей та їх віковим особливостям: створені комфортні, сприятливі умови для розвитку вихованців в самостійній і спільній діяльності.
Найважливішою умовою правильної організації харчування дітей є суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог на харчоблоці та процесу приготування і зберігання їжі. З метою профілактики кишкових захворювань працівники суворо дотримуються встановлених вимог до технологічної обробки продуктів, правил особистої гігієни. Результатом є відсутність зафіксованих випадків отруєнь і кишкових захворювань дітей.
Заявки на продукти харчування подавались своєчасно. Продукти постачальниками завозились вчасно, були якісними, відповідали замовленню, завжди надавались супроводжувальні документи. Протягом навчального року стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку та групи відповідав достатньому рівню (харчоблок забезпечений посудом та кухонним інвентарем; обладнання знаходилось у справному стані). Аналіз кадрового забезпечення харчоблоку дозволяє зробити висновок, що харчоблок укомплектований кадрами відповідно до штатного розпису, всі мають спеціальну фахову освіту. Стаж роботи кухаря у закладі понад 30 років. Кухар має достатню професійну компетентність.
Відповідальний за запобігання та протидію булінгу директор - Ізюменко М.М.
тел. 0950150979
Наказ про призначення відповідальної особи -
План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу ( цькуванню) в закладі освіти
Наказом директора Василівського
Від 17.01.2023 р. №01-05/21-ОД
ПОРЯДОК реагування на випадки булінгу (цькування) у Василівському ЗДО «Вишенька»
1. Цей Порядок визначає механізм реагування на випадки булінгу (цькування) в закладі освіти .
II. Подання заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти
III. Склад комісії, права та обов’язки її членів
5. Засідання комісії є правоможним у разі участі в ньому не менш як двох третин її складу.
V. Запобігання та протидія булінгу (цькуванню) в закладі освіти
Наказом директора Василівського
Від 17.01.2023 р. №01-05/21-ОД
заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування) в Василівському ЗДО "Вишенька"
2. Керівник закладу освіти у разі отримання заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування):
Зразок заяви
Директору
------------------------------------- ----------
(прізвище, ім'я, по батькові заявника)
-----------------------------------------------
( адреса фактичного місця проживання)
Контактний телефон -------------------
Адреса електронної почтової
скриньки -----------------------------------
Заява
Доводжу до вашого відома, що -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ОПИС СИТУАЦІЇ ТА КОНКРЕТНИХ ФАКТІВ
Прошу терміново провести розслідування ситуації, що склалася.
--------------------------------- --------------------------------------
( дата) ( підпис)